Uydu alıcısı satın almadan önce dikkat edilmesi gerekilen hususların incelenmesini tavsiye ediyoruz. Hangi detaylara dikkat edeceğinizi anladıktan sonra uydu markaları arasında seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Bursa uydu servisi olarak sizlere en iyi uydu makalarını ve öne çıkan özellikleri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

En Kaliteli Uydu Markaları Hangileridir?

Uydu markaları üzerine araştırmalar yaptığınızda birçok marka ile karşılaşacaksınız. Hangisinin daha iyi olduğunu ne gibi özelliklere sahip olduğunu tecrübeli ağızlardan öğrenmek sizin için en mantıklısı olacaktır. Bursa uydu tamiri yapan firmamız tarafından hazırlanan listede en iyi olan 4 marka ve özelliklerini anlatacağız.

1- Goldmaster Uydu Alıcısı

Türkiye’de en çok satışı yapılan uydu alıcı markalarından birisi olan Goldmaster, uzun süredir sorunsuz hizmet sunan firmalardan birisi. Gelişmiş teknolojiye ayak uydurarak en kaliteli modelleri üreten Goldmaster, sürekli yazılım güncellemesiyle birlikte kullanıcılarının gönlünde taht kuruyor. Golmaster bütün uydu alıcı modellerini sadece LED ve LCD televizyonlara değil eski tüplü televizyonlara da bağlayabilirsiniz.

2- Next&Nexstar Uydu Alıcısı

Yıllardır bu sektörde olmasıyla ve Türkiye’de uydu alıcı sistemlerinin yaygınlaşmasında öncülük eden Next&Nexstar, diğer firmalara göre bir adım önde duruyor. Görüntü kalitesi en üst düzeyde ekranlara yansıtılıyor. Android Smart kartları da bütün televizyon modellerine rahatlıkla okutabilirsiniz. Next&Nexstar uydu modelleri Türkiye’de en çok satılan uydu alıcı markasıdır.

3- Sunny Uydu Alıcısı

Türk yatırımcılar tarafından kurulan Sunny, Goldmaster ve Next&Nexstar’dan sonra uygun fiyat sebebiyle seçilen markalardan birisidir. En fazla 5.000 kanal ekleyebildiğiniz Sunny uydu alıcıları USB port desteği, çoklu dil desteği, USB’den yazılım güncelleme, 100 uydu ekleme, enerji tasarruf sistemi, HDMI gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

4- Trident Uydu Alıcısı

Tamamen yerli olan markalardan birisi de Trident’tir. Trident markasının göze batan en büyük özelliği ise uydu alıcısının avuç büyüklüğünde olmalısıdır. Görüntü kirliliği yaratmadan uydu alıcısını televizyonun arka kısmına yerleştirebilirsiniz. Diğer uydu alıcıları gibi yüksek sınıf özelliklere sahip olmasa da kaliteli görüntü özelliğiyle birçok Türk ailesinin evinde kullanılıyor.

Uydu Ayarı Nasıl Yapılmalıdır?

Uydu alıcınızı satın aldıktan sonra kurulum işlemlerini satın aldığınız markanın teknik servisine bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Kullanıcılar kendi başlarına yaptıkları ayarlar sonrasında teknik sorunların oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Bunun yaşanmaması için katiyen ilgili teknik servisiyle çalışmanızı öneriyoruz. Garanti süresi biten uydu alıcı kullanıcıları Bursa uydu ayarı yapan teknik servisimizi arayarak sadece ayar işlemleri için değil birçok konuda destek alabilir. Ayrıca bursauyduservisi.net web adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Bu zamana kadar 145 adet uydu tamiri, 197 uydu ayarı yapan firmamız geniş ve profesyonel ekip ile uydu sorunlarınıza kesin çözüm getirmeyi hedefliyor.